غیرفعال کردن استیم گارد ایمیل

وقتی یک اکانت در استیم می‌سازیم به صورت پیشفرض Steam Guard آن روشن است اما این امکان چه کاربردی دارد. در این آموزش یاد خواهید گرفت که استیم گارد چیست و چرا تمامی فروشندگان از شما می‌خواهند این بخش را خاموش کنید.

Steam Guard یا به فارسی استیم گارد چیست؟

وقتی شما برای اولین بار اکانت استیم خود را می‌سازید استیم گارد به صورت پیشفرض روی ایمیل شما فعال است. این امکان به شما این قابلیت را می‌دهد که اگر سیستم جدیدی می‌خواهد وارد اکانت شما شود یک کد دوم برای شما ایمیل خواهد شد که در صورت داشتن آن کد طرف می‌تواند وارد اکانت شما شود. یعنی اگر یوزر و پس اکانت شما هم در اختیار داشته باشد هم نمی‌تواند وارد اکانت شما شود. استیم گارد روی ایمیل به صورت پیشفرض فعال است اما شما می‌توانید آن را روی موبایل هم تنظیم کنید که امنیت آن بیشتر خواهد شد. سوالی که مطرح هست چرا فروشندگان بازی‌های اورجینال از شما می‌خواهند که این بخش را خاموش کنید.

 

با خاموش کردن Steam Guard دیگر کدی برای شما ایمیل نخواهد شد که با آن لازم باشد تا ما و یا حالا هر شخصی وارد اکانت شما شود. یعنی با در اختیار گذاشتن یوزر و پسورد اکانت خود ‌می‌توانیم وارد اکانت شما شد اما دلیل چیست که از شما درخواست می‌شود این بخش را خاموش کنید. وقتی شما یوزر و پس اکانت خود را برای انجام سفارش ارسال می‎‌کنید ما نیاز داریم که چند بار در تایم‌های مختلف وارد اکانت شما شویم و از طرفی نمی‌شود هر دفعه برای وارد شدن به اکانتتان به شما پیام بدیم که کد استیم گارد را برای ما ارسال کنید و از سوی دیگر شما هم 24 ساعته آنلاین نیستید که این کد را از شما درخواست کنیم چون با هر بار لاگین کردن به اکانت شما کد جدیدی برای شما ایمیل می‌شود.پس توصیه می‌شود که این بخش خاموش باشد تا سفارشتان انجام شود. پس از آن حتماً حتماً باید این بخش را روشن کنید تا امنیت اکانتتان به خطر نیافتد.

آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

تا این جا متوجه شدید که استیم گارد چیست و چه امکانی را برای شما فراهم می‌کند اما در این قسمت به شما یاد خواهیم داد که چگونه استیم گارد اکانت خود را خاموش کنید. برای خاموش کردن Steam Guard از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید.

  • با استفاده از گوشی و مرورگر آن
  • با استفاده از کامپیوتر و مرورگر آن
  • با استفاده از نرم‌افزار استیم در کامپیوتر

شما محدودیتی برای خاموش کردن استیم گارد ندارید. هر جا که باشید با گوشی و یا کامپیوتر می‌توانید این بخش را خاموش کنید ما آموزش را در نرم افزار استیم خواهیم داد. توجه کنید که روش کار در تمامی دستگاه‌ها یکی هست فقط ممکن است برخی منوهای آن جابه‌جا باشد.

 

1.ابتدا نرم افزار استیم خود را باز کرده و وارد اکانت خود شوید. از دو قسمت می‌توانید وارد بخش خاموش کردن استیم گارد شوید. از سمت راست نرم‌افزار با کلیک بر روی نام کاربری خود و انتخاب گزینه Account Deatils

 

خاموش کردن استیم گارد - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

2.پس از لود شدن صفحه با تصویری مانند زیر روبرو می‌شوید. روی Manage Steam Guard کلیک کنید.

 

Steam Guard - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

3. در این مرحله اگر استیم گارد روی موبایل شما فعال باشد با تصویری مانند تصویر زیر روبرو می‌شوید که باید ابتدا استیم گارد را از روی موبایل حذف کنید. پس از این که عملیات حذف رو انجام دادید پیشفرض روی ایمیل مجدد استیم گارد فعال خواهد شد. آن دسته از دوستانی که تا الان استیم گارد روی موبایل خود تنظیم نکردند این بخش را ندارند که در مرحله بعدی توضیح خواهیم داد.

 

نحوه خاموش کردن استیم گارد موبایل - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

4. در این بخش اون دسته از دوستانی که تا الان استیم گارد را روی موبایل تنظیم نکرده اند با تصویری مانند تصویر زیر در مرحله سوم روبرو می‌شوند کافی است روی گزینه سوم کلیک کنند.

 

غیرفعال کردن استیم گارد - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

5. در این مرحله از شما می‌خواهد که آیا به این کار اطمینان دارید با تایید گزینه سبز رنگ یعنی Disable Steam Guard درخواست خاموش کردن استیم گارد را می‌دهید.

 

استیم گارد - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

6. در مرحله آخر برای شما ایمیلی از طرفی استیم ارسال خواهد شد که باید آن را باز کرده و تایید کنید تا استیم گارد کاملاٌ خاموش شدن آن تایید شود.

 

استیم گارد ایمیل - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

تبریک می گوییم استیم گارد شما خاموش شده است. برای اطمینان یک بار دیگر به بخش Account Details بروید و چک کنید مانند تصویر زیر استیم گارد شما قرمز باشد.

 

steam guard 2 - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

پس از انجام سفارش با مراجعه به قسمت Manage Steam Guard که در تصویر بالا زیر گزینه قرمز رنگ مشخص هست می‌توانید مانند تصویر زیر آن را مجدد روشن کنید.

 

استیم گارد چیه - آموزش خاموش کردن Steam Guard استیم گارد

 

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.